Omítky

Jak probíhá práce?

 

Šikovní a spolehliví odborníci se vám kompletně postarají o vnitřní omítky. Realizujeme veškeré typy omítek pomocí strojního omítání, které jsou žádané na českém i evropském trhu!

Ideální pro:

  • novostavby
  • rekonstrukci zdiva
  • opravu poškozené omítky

Kvalitu výsledku zaručuje náš návrh, který bude plně odpovídat
vaším představám a díky tomu budete mít jasnou představu.

Sádrové omítky

Precizně hladké stěny, na kterých nejde vidět sebemenší nerovnost či trhlina. Pokud přesně takovou stěnu toužíte mít i u vás doma, jasnou volbou jsou pro vás strojní sádrové omítky. Jejich realizaci se věnujeme už řadu let, a proto vám můžeme zaručit precizní zpracování interiérových sádrových omítek i u vás doma.

Při výběru vnitřních omítek byste vždy měli dbát na několik základních pravidel: zdravotní nezávadnost, požadovanou hladkost a vysokou estetickou hodnotu. Strojní sádrové omítky, které se aplikují na zdivo různých typů, splňují všechny tyto požadavky. Navíc mají stejné pH jako lidská kůže a zabezpečují v místnosti ideální vzdušnou vlhkost. Nemusíte se tak trápit se suchým vzduchem a případnými dýchacími obtížemi. Díky všem těmto výhodám jsou sádrové omítky ideální volbou pro interiérové omítání v bytech i rodinných domech.

Štukové omítky

 

Štukové omítky nejsou mezi typy omítek žádným nováčkem. Díky desetiletím zkušeností a neustálému vývoji sypkých směsí a omítacích strojů je realizace štukových omítek v dnešní době opravdu hračka. Pokud jste z Brna nebo okolí, přijedeme i k vám a ukážeme vám, že štukových omítek není třeba se bát. Kromě základních výhod dávají naši klienti přednost štukovým omítkám i z toho důvodu, že při jejich realizaci dochází k úspoře nákladů na míchání a transport omítkových směsí a minimalizaci potřebného prostoru pro uskladnění materiálu.

Jak probíhá realizace strojní štukové omítky?

Základem je jádrová omítka. Na tu se nanáší štuk – a to buď vnitřní, jemný nebo hrubý. Pro zpracování štuku používáme kvalitní sypké směsi, jako jsou Profibaustoffe, Cemix, Baumit, Hasit nebo Knauf. Poté si můžete sami, dle povahy prostoru použití, zvolit požadovanou hrubost zrna v rozmezí od 0,3 po 0,8 mm omítky.

 

Při zpracování vápenocementových omítek využíváme kvalitní omítací stroje a sypké směsi dodáváme v pytlích, pro větší zakázky pak přímo v sile.

 

 

Stěrkové a sanační omítky

 

Jedině stěrkové omítky! Hledáte praktické a zároveň vysoce estetické řešení finální úpravy vašich zdí? V tom případě vsaďte na strojní stěrkové omítky, které si oblíbíte nejen pro jejich funkčnost, ale i moderní design a příznivou cenu – ta přitom není o moc vyšší než u klasických omítek! Stěrkové omítky jsou vhodné jak pro novostavby, tak i při rekonstrukci starých omítek v bytových i panelových domech nejen v centru Brna. Své uplatnění najdou stěrkové omítky i při povrchové úpravě stropních konstrukcí z monolitického betonu – v tomto případě jsou zárukou výrazných ekonomických úspor oproti klasickým technologiím.

Stěrkové omítky na beton, štuk i sádrokarton

Chystáte se na opravu starých vnitřních omítek a chcete, aby opravovaná místa dokonale splynula se zbytkem zdi? U klasických omítek je to téměř nesplnitelný požadavek, protože po vyhlazení a vyrovnání postižených míst se tyto opravy vždy projeví nevzhledným a nesourodým povrchem. Oproti tomu při realizaci stěrkových omítek jsou opravovaná místa dokonale hladká a perfektně splynou se zbytkem zdi.

Proto pro omítání používáme kvalitní stěrkové hmoty Devos. Ty se vyrábějí v několika variantách a pomáhají nám dosáhnout špičkové kvality povrchů. Velkou výhodou stěrkových hmot Devos je i to, že je lze použít na širokou škálu zdiva:

  • beton
  • pórobeton
  • interiérové štukové omítky
  • sádrokarton
  • jádrové omítky atd.

 

 

Sanační omítky

Má Váš dům vlhké zdi? Sanační omítky přinášejí ideální řešení! Jsou uzpůsobené tak, aby umožnily Vašemu domu dýchat a efektivně odpařovat nežádoucí vlhkost.

Sanační omítky se vyznačují vysokou pórovitostí a prodyšností. Díky tomu jsou velmi lehké a mají velmi nízkou kapilární nasákavost, v ideálním případě pak vodu zcela odpuzují. Voda kapilárami neproniká ze zdiva do omítky a povrch omítky tak zůstává suchý, bez mokrých fleků. K odpařování vody dochází pouze na vnitřní straně omítky (zde také zůstávají vysrážené soli), samotný povrch stěny zůstává suchý a čistý.

Nesmíme zapomínat, že sanační omítky neodstraňují příčiny navlhání zdí, jen snižují nežádoucí účinky vlhkosti. Nepříznivé projevy vlhkosti nevznikají na povrchu omítky, ale pod ním, nejsou tedy viditelné. Jde například o usazování solí, které může v delším časovém intervalu způsobit i úplné znehodnocení zdiva.

Sanační omítku je proto třeba chápat jako metodu krátkodobou nebo ji ideálně realizovat v kombinaci s některou z účinných metod sanace.

 

Proč PGS Stavby?

spolehlivost
VEŠKERÉ KONZULTACE
JSOU ZDARMA
kvalita
ZDARMA PŘIPRAVÍME CENOVOU
NABÍDKU A HARMONOGRAM
vizualizace
REKONSTRUKCI
PROVÁDÍME NA KLÍČ
vizualizace
ROZPOČET A ČASOVÝ
HARMONOGRAM JSOU ZÁVAZNÉ

Reference - Omítky

Máte otázku? Napište nám

PGS Stavby - Jihomoravský kraj

Mikulov - Brněnská 91/4, 692 01

 

Ota Pirogov - Tel : 777 026 682
Pavel Gajan - Tel : 723 835 940

E-mail : info@pirogovsons.cz

IČO : 29146135
DIČ: CZ29146135